Energooszczędność staje się jednym z ważniejszych standardów współczesnego budownictwa. Stosowanie stolarki okieno-drzwiowej o podwyższonej izolacyjności termicznej to nie tylko gwarancja ciepłych i komfortowych wnętrz, ale również oszczędności związanych ze zmniejszonymi wydatkami na energię potrzebną do ogrzewania. Ograniczenie kosztów eksploatacji jest tak samo ważne w przypadku budownictwa mieszkaniowego, jak i obiektów użyteczności publicznej. Przejawem tej nowej świadomości budowlanej są właśnie systemy takie jak MB-70, zaprojektowane specjalnie z myślą o minimalizowaniu strat ciepła w każdym typie budynków.

MB-70 jest systemem aluminiowym bazującym na nowoczesnych rozwiązaniach profilowych. Służy do wykonywania różnych elementów zabudowy zewnętrznej: dowolnych wariantów okien, drzwi, wiatrołapów oraz konstrukcji przestrzennych.
Swoją podwyższoną termoizolacyjność system zawdzięcza przede wszystkim wyspecjalizowanej, trójkomorowej budowie profili. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okien 70 mm dla ościeżnicy oraz 79 mm dla skrzydła, a dla drzwi odpowiednio 70 mm i 70 mm otwiera szerokie możliwości projektowe. Z jednej strony pozwala osiągać wspaniałe efekty wizualne, dając bardzo pożądany we współczesnej architekturze efekt jednej płaszczyzny po zewnętrznej stronie budynku. Z drugiej strony taka głębokość ościeżnic pozwala na montaż najwyższej jakości pakietów szybowych, odgrywających ogromną rolę w termoizolacyjności całej konstrukcji. W ramach systemu możliwe jest stosowanie zestawów szybowych grubości od 21 mm do 57 mm w skrzydłach okien oraz od 12 mm do 48 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi. Taki zakres pozwala na montaż również niestandardowych szyb.
Zastosowanie specjalnych przekładek termicznych i uszczelek pozwala uzyskać korzystny współczynnik przenikania ciepła dla ramy, który, w zależności od użytych profili i akcesoriów, wynosi od 1,5 do 2,39 W/m2K. Profilowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 34 (okna) i 24 (drzwi) mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym to rozwiązanie sprawdzone i skuteczne w zakresie podnoszenia nie tylko ochrony cieplnej, ale również odporności systemu na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Termoizolacyjność podnosi także dodatkowe uszczelnienie na styku kształtownika i przekładki, a także wykonanie uszczelek z odpornego i doskonale izolującego materiału: dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM. Uszczelkę centralną z tego innowacyjnego tworzywa po raz pierwszy wykonano właśnie w systemie MB-70.

System MB-70 otwiera przed projektantami szerokie możliwości w zakresie doboru okien o różnym designie i funkcjonalności.
Dostępne są różne wersje konstrukcji okiennych:
  • okna z tzw. ukrytym skrzydłem MB-70US/MB-70US HI , MB-70 SG
  • okna w wersji dla budynków zabytkowych MB – 70 Industrial
  • okna z trzema rodzajami listew: Standard, Prestige, Style,
  • konstrukcje dwukolorowe, z innym kolorem profili od strony zewnętrznej, innym od wewnętrznej.
Podstawowy zakres profili pozwala na konstruowanie okien otwieranych zarówno do zewnątrz, jak i na wewnątrz oraz na stosowanie różnego rodzaju okuć: rozwieranych, uchylnych, uchylno-rozwieranych, uchylno-przesuwnych oraz konstrukcji harmonijkowych. Na bazie systemu można również montować większe konstrukcje witrynowe.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!