Dzielenie wnętrz szklanymi przegrodami to jeden z głównych trendów aranżacyjnych w przestrzeni biurowej. Jest to rozwiązanie w efektowny sposób łączące minimalistyczną elegancję z szeroko pojętą funkcjonalnością, ponieważ pozwala na swoiste „zarządzanie” światłem i optyką w pomieszczeniach. Za sprawą szklanych przegród wnętrze biura można dzielić na komfortowe przegrody, nie tracąc dostępu do światła dziennego oraz zachowując wrażenie otwartej przestrzeni. Właśnie temu służy system MB – 80 Office.

System wewnętrznych ścian działowych dwuszybowych MB-80 OFFICE służy do konstruowania różnych wariantów przegród wewnętrznych w biurach oraz innych obiektach użyteczności publicznej. W zakresie wymogów dostosowany jest przede wszystkim do specyfiki pomieszczeń biurowych, gdzie jednym z ważniejszych względów praktycznych jest konieczność wysokiej izolacyjności akustycznej. Kiedy na jednej otwartej przestrzeni sąsiaduje ze sobą kilka boksów, ochrona przed hałasem staje się sprawą kluczową. Ścianki w systemie MB-80 OFFICE zapewniają doskonałe wygłuszenie biura, osiągając akustykę na poziomie 50 dB w zależności od zastosowanych wypełnień.

System MB-80 OFFICE umożliwia kształtowanie przestrzeni w dowolny sposób. Pozwala na zastosowanie różnego rodzaju wypełnień przeziernych i nieprzeziernych, wewnętrznych żaluzji oraz montaż osprzętu elektrycznego i elementów wyposażenia biurowego. Umożliwia montaż szyb grubości 4-14 mm, płyt meblowych o grubości 16-18 mm, a także płyt gipsowo-kartonowych. Istnieje także możliwość połączenia przegrody systemu ze standardową ścianą gipsowo-kartonową grubości 75 mm oraz wykonania ściany 80 mm oraz 92 mm. Stosując rozwiązania zawarte w systemie można dowolnie dzielić przestrzeń, dzięki możliwości realizacji załamania kąta ściany w zakresie 90°÷180. maksymalna wysokość zabudowy wynosi 5,5 m.
MB-80 OFFICE jest kompatybilny ze ścianką MB-45, z drzwiami systemu MB-45S oraz oraz z drzwiami systemu MB-45 OFFICE.
Prostota wykonania i duża uniwersalność systemu sprawiają, że jest on przyjaznym dla projektantów i wykonawców rozwiązaniem. Możliwość prefabrykacji całej konstrukcji na budowie znacznie przyśpiesza proces budowlany i aranżacyjny.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!