System okienny Gealan Icon został zaprojektowany z myślą o tych realizacjach architektonicznych, których wiodącym elementem jest szkło w czystej postaci, bez zbędnych barier i ozdobników. Okna Gealan Icon to światło, przestrzeń i jedyna w swoim rodzaju lekkość stylu, jaką może dać całkowite lub częściowe schowanie ramy. Dla każdego, kto lubi szkło bez granic, system Gealan Icon jest idealny.

Jednym z głównych trendów dzisiejszej architektury jest wyeksponowanie roli szkła. Okna to już nie tylko izolacja i ochrona, ale też przegroda budowalna pod względem rangi równa ścianom. I to przegroda z ważną misją – sprawiająca wrażenie lekkiej i transparentnej, która ma przyjmować jak najwięcej światła i oddawać je pomieszczeniom. Duże przeszklenia to efektownie otwarcie budynku na otaczający świat. Okna Gaelan Icon od wewnątrz mogą tworzyć jedną, zlicowaną powierzchnię, poprzestając na prostych, delikatnie uwidocznionych konturach od zewnątrz. Konstrukcja pozbawiona listwy przyszybowej daje wrażenie gładkiej powierzchni. Okna Gaelan Icon dostępne są w trzech wariantach montażu: z ramą widoczną w 100%, z ramą częściowo widoczną i ramą niemal całkowicie ukrytą. Ta różnorodność otwiera pełną swobodę projektowania i możliwość nieograniczonej gry ze szkłem.

Okna Gaelan Icon zrywają z tradycją stolarki okiennej, której specyfiką były wyraźnie zaznaczone skrzydła. Tutaj skrzydła są niewidoczne od zewnątrz. Nowatorska technologia STV, polegająca na klejeniu szyby do profilu na sucho, przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej, pozwala zachować dużą stabilność skrzydeł, nie tracąc wrażenia ich lekkości.

Okna Gealan Icon w każdym wariancie zachowują tę samą uniwersalną szerokość profili 100 mm. Jest ona jednakowa bez względu na wybraną funkcjonalność. Pozostanie ta sama zarówno w oknach ze szkleniem stałym, w oknach ze słupkiem ruchomym, jak i w wariancie rozwierno-uchylnym. Dzięki temu nawet przy zastosowaniu różnych odmian systemu w obrębie jednego budynku, zachowa się ich wizualną jednorodność. Dzięki ultra wąskim profilom okna Gaelan Icon wpuszczają do pomieszczeń więcej światła niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Absorbowana energia cieplna nie ucieknie łatwo z budynku, bo na jej straży stoi technologia IKD, gwarantująca wysoką termoizolacyjność. Dzięki wypełnieniu specjalną pianką izolującą jednej z komór profilu, możliwa jest bardzo skuteczna ochrona cieplna.

Forma okien Gealan Icon, z ich możliwością kreowania szerokich, jednolitych przeszkleń, doskonale współgra ze specyfiką nowoczesnej architektury. Gładkość od wewnątrz, a od zewnątrz powłoka acrylcolor wpisują się doskonale w minimalistyczną estetykę.
 
 

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!
  Wysokość skrzydła

  Wysokość ramy

  Głębokość zabudowy

  Obicie


  64mm

  100mm

  100mm

  Roto NT


  Ug - współczynnik przenikania ciepła szyby

  Uw - współczynnik przenikania ciepła okna

  Gwarancja


  0,5[W/m2K]

  0,73[W/m2K]

  5 lat