Veka Balance ART, to system okien wykonanych z kształtowników okiennych, które są przykładem połączenia doskonałego wzornictwa i wybitnych właściwości użytkowych. Ultranowoczesny produkt, wychodzący naprzeciw najwyższym oczekiwaniom stawianym współczesnemu budownictwu. Postmodernizm i energooszczędność, to dwie cechy wyróżniające produkt pozwalający na realizację śmiałych projektów estetycznych z pełnym uwzględnieniem efektywności ekonomicznej.

Maksymalizacja powierzchni oszklonych bez widocznych podziałów, to aktualny wyznacznik i symbol nowoczesności, lekkości i nieograniczonych możliwości architektonicznych. Im więcej szkła, tym więcej światła, przestrzennego oddechu i otwartości na świat. Realizacja tych celów przez projektantów i inwestorów nie byłaby możliwa bez śmiałych rozwiązań technicznych, takich jak Veka Balance ART. To absolutnie nowatorskie rozwiązanie, w którym konstrukcja ramy ościeżnicy umożliwia uzyskanie efektu całkowitego ukrycia ramy skrzydła. Okno z funkcją otwierania do złudzenia przypomina oszklenie stałe. Efekt wizualny - okno bez ram, harmonijnie zespolone z fasadą. Technologia, na jakiej bazują profile Veka Balance ART, pozwala na projektowanie i montaż okien o olbrzymich powierzchniach szklanych, doskonale wpisujących się we współczesne trendy architektoniczne. Wyeksponowanie samych przeszkleń, a schowanie ram, to rozwiązanie idealne do projektów stawiających na minimalizm formy i wizualną czystość, w których najważniejsza rola przypada podstawowym surowcom budowlanym, takim jak kamień, drewno, czy właśnie szkło.

Estetyka okien idąca w parze z wysoką termoizolacyjnością, to odpowiedź na aktualne oczekiwania nabywców zgodna z wymaganiami bieżących i przyszłych regulacji prawnych według, których kierunkiem rozwoju budownictwa są budynki o niemal zerowym zużyciu energii. Okna Veka Balance ART pozwalają już dzisiaj osiągać standardy energetyczne budownictwa przyszłości. Wybór nowoczesnych rozwiązań technologicznych, to gwarancja wieloletniego komfortu użytkowania i dużych oszczędności, wynikających z redukcji kosztów ogrzewania pomieszczeń.
Wielokomorowa geometria profili oraz głębokość zabudowy 82 mm, to punkt wyjścia do uzyskania bardzo dobrego współczynnika przenikalności cieplnej Uf ≤ 1,0 W/(m2*K). Duża szerokość całkowita ram ościeżnic umożliwia także ograniczenie mostków termicznych poprzez większy zakres zastosowania węgarków warstwy ocieplenia. W ten sposób uzyskuje się wartość współczynnika przenikania ciepła Uw, na poziomie stosowanym w budownictwie energooszczędnym. Na dobrą izolacyjność całego okna wpływa również możliwość stosowania ciepłych pakietów szybowych. System pozwala na montaż wielokomorowego oszklenia o grubości szyb od 34 do 60 mm.

Okna Veka Balance ART, to połączenie nowatorskich rozwiązań z elementami, które od lat są znakiem rozpoznawczym konstrukcji VEKA. Sprawdzone i godne polecenia wzmocnienia stalowe zapewniają oknom doskonałą statykę, bezpieczeństwo antywłamaniowe oraz wysoki stopień niezawodności funkcjonalnej. Zróżnicowanie geometrii wzmocnień – zamknięte w komorze ramy oraz otwarte podwójnie gięte w skrzydle dodatkowo podnosi stabilność całej konstrukcji.
Okna Veka Balance ART, to także godna zaufania ochrona przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, mróz, wilgoć, upalne powietrze. O skuteczności izolacyjnej decyduje wyspecjalizowana budowa wielokomorowych profili oraz układ trzech uszczelek: zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej. Doskonałe właściwości izolacyjne systemu przyczyniają się do optymalizacji różnic temperatur w pomieszczeniach, chroniąc przed przeciągami oraz pomagając zatrzymać ciepło w domu. Okna Veka Balance ART niezawodnie chronią także przed hałasem. Dzięki wkomponowaniu w ocieplenie budynku, mogą osiągać najwyższą klasę izolacyjności akustycznej.

Jedną z cech systemu Veka Balance ART jest wszechstronność zastosowania. Okna można projektować dla różnorodnych stylistycznie obiektów budowlanych. Zastosowanie nakładek aluminiowych doskonale komponuje okna z PVC z konstrukcjami aluminiowymi i fasadowymi. Dzięki systemom malowania elektrostatycznego możliwy jest dostęp do pełnej palety kolorów palety RAL. Szeroki wybór akcesoriów i elementów uzupełniających, takich jak parapety i profile podparapetowe, skrzynki roletowe, sprzęgła, wzmocnienia, uchwyty ścienne otwiera przed systemem wiele nowych możliwości. Warta podkreślenia jest również pełna kompatybilność kształtowników okiennych z systemami drzwi VEKA (wejściowe, przesuwne i przesuwno-uchylne) oraz z systemami roletowymi.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!
  Wysokość skrzydła

  Wysokość ramy

  Głębokość zabudowy

  Obicie


  63mm

  111mm

  82mm

  Roto NT


  Liczba komór

  Ug - współczynnik przenikania ciepła szyby

  Uw - współczynnik przenikania ciepła okna

  Gwarancja


  6

  0,5[W/m2K]

  0,84[W/m2K]

  5 lat