Profile aluminiowe doskonale nadają się do systemów podnoszono-przesuwnych, stosowanych do zabudowy tarasów, werand czy ogrodów zimowych. Są trwałe, wygodne w obsłudze i funkcjonalne, przez co zapewniają komfort na lata. Drzwi MB-77 HS zaprojektowano specjalnie z myślą o dużych przeszkleniach w przegrodach tarasowo-ogrodowych. Doskonale komunikują wnętrza ze środowiskiem zewnętrznym, otwierając je na światło i przestrzeń. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom system doskonale sprawdza się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach oraz hotelach.

System MB-77HS odpowiada najwyższym wymaganiom stawianym tej grupie produktów w zakresie izolacyjności. Chroni przed stratami ciepła dzięki takim rozwiązaniom jak szeroki zakres wypełnień, uwzględniający stosowanie zestawów jedno- lub dwukomorowych, a także przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria. Specjalny kształt uszczelki przymykowej oraz przyszybowej, a także odpowiednie okucia gwarantują solidne zabezpieczenie przed przenikaniem chłodnego powietrza oraz wody. System dostępny jest w dwóch różniących się izolacją termiczną wariantach konstrukcji: ST i HI.

To „chłodniejszy” wariant systemu, osiągający współczynnik przenikania ciepła dla ramy Uf od 1,4 W/m2K. Jest to dobry parametr, zapewniający satysfakcjonującą ochronę cieplną.

To wariant „cieplejszy”, rekomendowany do obiektów o podwyższonej izolacyjności termicznej. Osiąga doskonałe parametry w zakresie termoizolacyjności: Uw na poziomie od 0,84 W/m2K.

System bazuje na wytrzymałych i smukłych profilach, umożliwiających budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła do 400 kg, wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m. Pozwala na projektowanie i montaż drzwi o dużych gabarytach, wpisujących się doskonale we współczesne trendy tarasowo-ogrodowe. Umożliwia realizację różnych wariantów stolarki drzwiowej, także drzwi narożnych z ruchomym słupkiem. Listwy przyszybowe w trzech wersjach wyglądu: Standard (prostokątne), Prestige (zaokrąglone) i Style (kształtowe) kształtują zróżnicowane efekty wizualne. Szeroka gama kolorystyczna pozwala harmonijnie komponować wygląd drzwi z ich otoczeniem, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym.
Wielką zaletą systemu jest jego uniwersalność. Profile są dostosowane są do montażu wielu dostępnych na rynku okuć we wszelkich wariantach, ryglowanych ręcznie i za pomocą automatyki. Dodatkowo drzwi MB-77HS są kompatybilne z systemem MB-86, co umożliwia ich spójne łączenie z oknami i uzyskiwanie jednolitych estetycznie efektów, za sprawą wspólnych komponentów użytych do ich produkcji oraz montażu.
Dodatkowe możliwości systemu:
  • podwyższone właściwości antywłamaniowe, uzyskiwane bez istotnych zmian w elementach konstrukcyjnych drzwi za sprawą zamkniętego kształtu listew oraz detali antywyważeniowych,
  • możliwość napędu drzwi automatem "HS-Master" sterowanym za pomocą przycisku lub pilota,
  • trwałość i bezpieczeństwo użytkowania nawet dużych i ciężkich drzwi dzięki dostępnemu w systemie mechanizmowi "HS Speed Limiter".

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!