M-86 jest pierwszym na świecie systemem aluminiowych okien i drzwi, w którym został zastosowany aerożel – materiał o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych, wyróżniający się najlepszymi udokumentowanymi właściwościami izolacji cieplnej. Rozwiązania okienne i drzwiowe, w których został użyty, gwarantują najwyższy komfort cieplny.

Im solidniejsza termoizolacyjność okien i drzwi, tym większe oszczędności mogą one generować w związku ze zmniejszonymi wydatkami na ogrzewanie. System M-86 pozwala stopniować te oszczędności, dając do wyboru rozwiązania w trzech wariantach ochrony termicznej:
M-86 ST
System o współczynniku izolacyjności termicznej od 1,39 W/m2K dla okien oraz od 2,16 W m2K dla drzwi. Są to parametry wymagane przez normy dla klasycznej stolarki.
M-86 SI
System o współczynniku izolacyjności termicznej od 0,92 W/m2K dla okien oraz od 1,76 W/ m2K dla drzwi (oraz od 1,49 m2Kw wersji M-86 SI+) .
Parametry te pozwalają na wykorzystanie systemu okienno-drzwiowego w budynkach o podwyższonym standardzie energetycznym. Normy unijne zakładają, że od 2021 r. współczynnik przenikania ciepła okien umieszczonych na elewacjach nie będzie mógł przekraczać wartości 0,9 W/m2K. System okienny M-86 SI jest zatem zbliżony pod względem parametrów izolacyjnych do nowych standardów budownictwa określanych przez unijne ustawodawstwo.
M-86 AERO
System o współczynniku izolacyjności termicznej od 0,57 W/(m2K) dla okien oraz od 1,22 W/(m2K) dla drzwi. Tak dobre parametry pozwalają na wykorzystanie systemu w budownictwie energooszczędnym.
Wysoka termoizolacyjność konstrukcji okiennych i drzwiowych wynika nie tylko z zastosowania aerożelu jako materiału izolującego, ale również szerokich przekładek termicznych o nowym kształcie, pozwalających na zastosowanie dodatkowej przegrody w strefie izolacji profili. Dwukomponentowa uszczelka centralna precyzyjnie uszczelnia i izoluje termicznie przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą.

Okna i drzwi w systemie MB-86 odznaczają się wysoką wytrzymałością profili, umożliwiając wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze. Stolarka z komponentów tego systemu jest niezwykle trwała, m.in. dzięki dużemu zakresowi kształtowników.
MB-86 umożliwia konstruowanie zarówno klasycznych okien, jak i niestandardowych konstrukcji szklanych o różnych gabarytach. Możliwe jest dostosowanie okien do różnorodnych stylów architektonicznych, m.in. dzięki zastosowaniu listwy do szklenia w trzech wariantach: Standard, Prestige i Style. Kształty profili zostały dostosowane do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych. W ramach systemu można stosować różnego rodzaju szyby, w tym także dwukomorowe, akustyczne oraz antywłamaniowe, a także wykonywać drzwi panelowe w różnych wariantach estetycznych.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!