Przeszklone drzwi przesuwne coraz częściej stosuje się nie tylko do zewnętrznej zabudowy, ale również jako element aranżacji wnętrz. Odpowiednio zaprojektowane, pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń i otworzyć ją na światło. Są także praktycznym rozwiązaniem, umożliwiającym efektywne wykorzystanie nawet niedużej powierzchni. Systemy drzwi przesuwnych MB-SLIDE oraz MB-SLIDE ST to rozwiązania do zabudowy balkonów, tarasów, ogrodów zimowych oraz do wykonywania konstrukcji w budynkach użyteczności publicznej i obiektach komercyjnych.

Systemy MB-SLIDE i MB-SLIDE ST przeznaczone są do konstruowania izolowanych termicznie drzwi oraz okien przesuwnych. Można je wbudowywać w ściany murowane, fasady aluminiowe, ogrody zimowe, a także zabudowy witrynowe wykonane w systemach okiennych serii MB. Drzwi przesuwne mogą składać się nawet z sześciu modułów, co pozwala stosować je również w większych konstrukcjach.
MB-SLIDE oraz MB-SLIDE ST pozwalają realizować różne projekty aranżacyjne. Maksymalne gabaryty skrzydeł wynoszą H: 2600 mm, L: 1800 mm, a maksymalny ciężar, jaki udźwignąć może skrzydło, to 160kg. Głębokość konstrukcyjna kształtowników skrzydeł wynosi 37 mm (oprócz kształtowników poziomych w MB-Slide ST), a ościeżnic 50 mm przy szynach dwutorowych i 97 mm przy szynach trzytorowych. W ramach systemów można stosować pakiety szklane o grubości do 26 mm. Profile wykorzystywane do projektowania okien oraz drzwi MB-SLIDE odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną, którą zawdzięczają tworzywowym przekładkom termicznym, a także uszczelkom ślizgowym w postaci szczotek lub z elastomeru termoplastycznego TPE oraz uszczelkom przymykowym i przyszybowym z EPDM.

MB-SLIDE oraz MB-SLIDE ST to dwa warianty tego samego systemu. Różnią się budową kształtowników skrzydeł oraz technologią produkcji i szklenia. MB-SLIDE bazuje na profilach skrzydeł o budowie trzykomorowej, dociętych pod kątem 45 stopni i łączonych za pomocą specjalnych narożników. W uzyskaną w ten sposób ramę skrzydła wkomponowuje się szklenie, wykorzystując do tego listwy oraz uszczelki przyszybowe.
MB-SLIDE ST bazuje na profilach skrzydeł o budowie jednokomorowej, łączonych poprzez skręcanie profili pionowych z poziomymi za pomocą odpowiednich wkrętów. Szkło w tym systemie montuje się na etapie łączenia kształtowników skrzydła.
Oba systemy, mimo różnicy w budowie, mają podobne zastosowanie. Są również kompatybilne z innymi systemami ALUPROF, co nadaje im uniwersalność i poszerza możliwości projektowe, pozwalając na zastosowanie wielu wspólnych kształtowników, akcesoriów oraz procesów technologicznych.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!