Perfekcyjnym uzupełnieniem energooszczędnych okien w systemie zabudowy o głębokości 82 mm są drzwi podnoszono-przesuwne HST Gealan Balance Slide, będące kwintesencją synergii przestrzennych, panoramicznych widoków z wysoką efektywnością energetyczną wnętrz i budynków. Doskonale doświetlone, a zarazem ciepłe wnętrza, zapewniają mieszkańcom najwyższy komfort użytkowania.

Kształtowniki drzwi tarasowych Gealan Balance Slide, to dopełnienie systemu profili okiennych Gealan Balance MD. Możliwość wykonania stolarki okienno-drzwiowej w jednym systemie, to niezwykle wygodne, wydajne ekonomicznie i funkcjonalne rozwiązanie. Kompatybilność systemowa umożliwia konstrukcję okien i drzwi o podobnych parametrach w zakresie izolacyjności cieplnej i akustycznej. Pozwala również integrować wszystkie powierzchnie szklane pod względem wizualnym. Jednakowy pod względem technicznym i technologicznym system energooszczędnych profili stanowi także gwarancję długofalowych oszczędności. Okucia, próg, profil, wzmocnienia stalowe jednego systemu wytwarzane przez tego samego producenta oznaczają precyzję i doskonałe dopasowanie poszczególnych elementów podczas montażu, a przez to niezawodność funkcjonowania.

Drzwi balkonowe i tarasowe, to newralgiczne elementy konstrukcji domu energooszczędnego, ponieważ mogą stanowić potencjalne mostki termiczne i powodować kosztowne straty ciepła. Dlatego dobór rozwiązań odznaczających się wysoką izolacyjnością cieplną jest niezwykle istotny z punktu widzenia użytkowników. Drzwi podnoszono-przesuwne HST Gealan Balance Slide bazując na najnowszej generacji profili okiennych Gealan Balance MD o głębokości zabudowy 82 mm, charakteryzują się poziomem szczelności równie wysokim, jak klasyczne okna. Doskonały współczynnik przenikalności cieplnej ramy drzwiowej Uf = 1,4 W/(m²*K), oznacza także izolacyjność cieplną zbliżoną do tej, jaką odznaczają się konstrukcje okienne. Wysokie walory użytkowe uzyskuje się dzięki nowatorskiej budowie wielokomorowych profili, specjalnemu systemowi uszczelniania oraz możliwości montażu najcieplejszych pakietów trójszybowych. Do osiągnięcia doskonałych parametrów izolacyjnych przyczyniają się także progi z podziałem duo-termicznym.

Drzwi Gealan Balance Slide szeroko otwierają dom na panoramiczne widoki, optycznie poszerzając granice przestrzeni mieszkalnej. Dzięki ponadprzeciętnej wytrzymałości i sztywności konstrukcji pozwalają na montaż ogromnych powierzchni szklanych, doskonale wpisujących się w założenia współczesnej architektury. Drzwi Gealan Balance Slide, to produkt na miarę nowego budownictwa, stawiającego na nieograniczony dostęp do światła, lekkość konstrukcji i przestrzenny rozmach. Duże przeszklenia są jednym ze znaków rozpoznawczych nowoczesnej architektury, ale także sposobem na odświeżenie starego budownictwa, nadanie mu nowego, współczesnego charakteru.

Trzy elementy stanowią o tym, że drzwi Gealan Balance Slide utożsamiane są z istotą domowego komfortu:
Po pierwsze - światło. Wnętrza, dobrze oświetlone światłem dziennym, to jeden z warunków dobrego samopoczucia domowników. Im większe powierzchnie szklane, tym jaśniejsze pomieszczenia. Niewielkie szerokości kształtowników sprawiają, że oszklenia są jeszcze większe, a dom jeszcze lepiej oświetlony w naturalny sposób.
Po drugie - cisza. Układ uszczelek systemu Gealan Balance Slide zapewnia optymalną ochronę przed hałasem.
Po trzecie - ciepło. Nowoczesne profile i progi z podziałem duo-termicznym nie tylko nie dopuszczają do strat energii cieplnej, ale dodatkowo chronią przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: wiatrem, zimnem, deszczem, wilgocią. Efekt, to optymalnie ciepły i przytulny dom.
Po czwarte - łatwość pielęgnacji. Gładkie powierzchnie profili są odporne nie tylko na ekstremalne warunki atmosferyczne, ale także na uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenia. Dają się łatwo utrzymywać w czystości oraz nigdy nie będą wymagały malowania.

Drzwi Gealan Balance Slide mogą stać się istotnym akcentem estetycznym fasady, dodającym jej nowoczesnego charakteru, a zarazem podkreślającym indywidualny charakter. Gładkie, powierzchnie ram bez wyraźnie zarysowanych krawędzi i spoin, praktycznie niewidoczne uszczelki, to rozwiązania na miarę współczesnych trendów architektonicznych. Optymalnie niskie, widoczne części ram ościeżnic i skrzydeł sprawiają, że główną rolę odgrywa szkło, które można montować w dowolnych konfiguracjach. System Gealan Balance Slide umożliwia zestawienie ze sobą w sumie czterech skrzydeł przesuwnych o imponującej szerokości całkowitej konstrukcji 6,50 m i wysokości 2,70 m. Miłośnicy mocniejszych akcentów mają do dyspozycji całą gamę kolorystyczną profili, a także możliwość wyboru faktury drewna lub aluminium.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!
  Wysokość skrzydła

  Wysokość ramy

  Głębokość zabudowy

  Obicie


  104mm

  50mm

  194mm

  Siegenia-Aubi


  Ug - współczynnik przenikania ciepła szyby

  Uw - współczynnik przenikania ciepła okna

  Gwarancja


  0,5[W/m2K]

  0,85[W/m2K]

  5 lat