Drzwi podnośno-przesuwne Gealan Select Slide odznaczają się doskonałą izolacyjnością cieplną oraz możliwością kreowania niezwykłych efektów estetycznych. Bazują na wszechstronnym i niezwykle stabilnym systemie profili, pozwalającym na konstruowanie drzwi najnowszej generacji.

Drzwi podnośno-przesuwne Gealan Select Slide zapewniają maksymalną izolację cieplną, osiągając współczynnik przenikalności cieplnej o wartości nawet Uf 0,89 W/(m2·K). w systemie uszczelki środkowej oraz 1,0 W/(m2·K) w systemie uszczelki oporowej, bez zastosowania elementów wspomagających, takich jak np. stal z przekładką termiczną. Tak doskonałą izolację cieplną zapewnia sześciokomorowa budowa profili oraz głębokość równa 82,5mm w ramie i skrzydle, a także inteligentny system rozmieszczenia uszczelek w trzech płaszczyznach. Barierę dla zimnego powietrza napływającego z zewnątrz stanowi dodatkowa uszczelka montowana we wrębie podszybowym oraz zastosowanie technologii rdzenia termicznego IKD®, polegającej na wypełnieniu dodatkowym materiałem izolującym jednej z komór w ramie. Eliminację powstawania mostków termicznych zapewnia także głębsze osadzenie szyby dzięki podwyższonej listwie przyszybowej. System jest przystosowany do zastosowania ciepłego pakietu 3-szybowego.

Drzwi podnośno-przesuwne Gealan Select Slide pozwalają na kreowanie różnych wariantów wizualnych, dostosowanych do konkretnej koncepcji projektowej. Możliwa jest np. realizacja innowacyjnej wersji designerskiej, w której zwykłe skrzydło zastąpione jest profilem oszklonym, co zwiększa udział powierzchni szklanej w całej konstrukcji i ułatwia wpadanie światła do środka. Dzięki temu pomieszczenia są lepiej doświetlone, zaś same drzwi odznaczają się wyjątkowym stylem i elegancją. Przy czym system nie traci nic ze swoich właściwości termoizolacyjnych.

System Gealan Select Slide pozwala także na szereg innych możliwości projektowych. Możliwe są różne warianty wykonania – klasyczna biel oraz jedno- lub obustronna okleina. Technologia acrylcolor pozwala na zachowanie idealnie gładkiej powierzchni i niezmiennej barwy przez lata. Profile okienne pokryte są powłoką o ok. 0,5mm grubszą od okleiny czy warstwy lakieru. Łatwo z niej usunąć zabrudzenia czy zarysowania, jest także odporna na łuszczenie i odpryskiwanie.

System Gealan Select Slide odznacza się dużą stabilnością, która czyni go odpornym na działanie czynników mechanicznych, a zarazem niezwykle trwałym. Swoją statyczność okna zawdzięczają zastosowanej technologii STV®, polegającej na bezpośrednim przyklejeniu szyby do skrzydła dwustronną taśmą klejącą (na sucho). Dzięki temu statyka powierzchni szklanej przenosi się na skrzydło, a cały system staje się bardziej stabilny.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, drzwi podnośno-przesuwne Gealan Select Slide są niezwykle przyjazne w codziennym użytkowaniu. Wielkie elementy przesuwa się gładko i praktycznie bez użycia siły.

Okna Gealan Select Slide powstają z materiałów w pełni podlegających recyklingowi, przez co technologia ich produkcji wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju. Są produktem przyjaznym środowisku również dlatego, że ich doskonała izolacyjność termiczna pozwala na oszczędności energii, pośrednio przyczyniając się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!
  Wysokość skrzydła

  Wysokość ramy

  Głębokość zabudowy

  Obicie


  100mm

  65mm

  190mm

  GU


  Ug - współczynnik przenikania ciepła szyby

  Uw - współczynnik przenikania ciepła okna

  Gwarancja


  0,5[W/m2K]

  0,85[W/m2K]

  5 lat