System profili okiennych z tworzywa sztucznego Gealan Select odznacza się doskonałą izolacyjnością cieplną, ponadczasowym designem oraz możliwością budowy różnorodnych konstrukcji. To system wszechstronny i wpisujący się w nowoczesne trendy budowlane, będący innowacyjną platformą do budowy okien, drzwi wejściowych i systemów przesuwnych HST.

Okna w systemie Gealan Select spełniają najwyższe normy w zakresie izolacyjności cieplnej. Osiągają współczynnik przenikania ciepła Uf 0,89 W/(m2·K) w systemie uszczelki środkowej oraz 1,0 W/(m2·K) w systemie uszczelki oporowej, bez zastosowania elementów wspomagających, takich jak np. stal z przekładką termiczną. To sytuuje je bardzo wysoko wśród produktów stolarki energooszczędnej, pozwalając na ich montaż w budownictwie o podwyższonym standardzie energetycznym. Tak doskonałą izolację cieplną zapewnia sześciokomorowa budowa profili oraz głębokość równa 82,5 mm w ramie i skrzydle, a także inteligenty system rozmieszczenia uszczelek w trzech płaszczyznach. Barierę dla zimnego powietrza napływającego z zewnątrz stanowi dodatkowa uszczelka montowana we wrębie podszybowym oraz zastosowanie technologii rdzenia termicznego IKD ®, polegającej na wypełnieniu dodatkowym materiałem izolującym jednej z komór w ramie. Eliminację powstawania mostków termicznych zapewnia także głębsze osadzenie szyby dzięki podwyższonej listwie przyszybowej. System jest przystosowany do zastosowania ciepłego pakietu 3-szybowego.

System Gealan Select odznacza się dużą stabilnością, która czyni go odpornym na działanie czynników mechanicznych, a zarazem niezwykle trwałym. Swoją statyczność okna zawdzięczają zastosowanej technologii STV®, polegającej na bezpośrednim przyklejeniu szyby do skrzydła dwustronną taśmą klejącą (na sucho). Dzięki temu statyka powierzchni szklanej przenosi się na skrzydło, a cały system staje się bardziej stabilny.
Okna Gealan Select odznaczają się nie tylko trwałością konstrukcyjną, ale też kolorystyczną. Technologia acrylcolor pozwala na zachowanie idealnie gładkiej powierzchni i niezmiennej barwy przez lata. Profile okienne pokryte są powłoką o ok. 0,5 mm grubszą od okleiny czy warstwy lakieru. Łatwo z niej usunąć zabrudzenia czy zarysowania, jest także odporna na łuszczenie i odpryskiwanie.

System profili okiennych Gealan Select nadąża za wszechstronnymi możliwościami współczesnej architektury. Sprawdza się zarówno w nowym budownictwie, jak i w obiektach remontowanych. Platforma systemów o optymalnej głębokości zabudowy 82,5 mm pozwala realizować różne warianty projektowe w zakresie konstrukcji okien, drzwi wejściowych, jak i systemów przesuwnych HST. Umożliwia zarówno budowę dużych przeszkleń na miarę projektów modernistycznych, klasycznej stolarki okiennej w budynkach tradycyjnych oraz nieszablonowych, dekoracyjnych okien.

Te same rozwiązania, które gwarantują doskonałe parametry cieplne, zapewniają też dobrą izolację akustyczną oraz ochronę przed wilgocią. Okna Gealan Select są zatem rzecznikiem komfortowego domu - bez hałasu, ubytków ciepła, o dobrej wentylacji i korzystnym mikroklimacie. Okna Gealan Select powstają z materiałów w pełni podlegających recyklingowi, przez co technologia ich produkcji wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju. Są produktem przyjaznym środowisku również dlatego, że ich doskonała izolacyjność termiczna pozwala na oszczędności energii, pośrednio przyczyniając się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!
  Wysokość skrzydła

  Wysokość ramy

  Głębokość zabudowy

  Obicie


  82mm

  70mm

  82mm

  Roto NT


  Liczba komór

  Ug - współczynnik przenikania ciepła szyby

  Uw - współczynnik przenikania ciepła okna

  Gwarancja


  7

  0,5[W/m2K]

  0,8[W/m2K]

  5 lat