Okna Veka Balance MD, to wielokomorowy system o głębokości zabudowy 82 mm, zapewniający podwyższoną efektywność energetyczną. Zaprojektowany z myślą o budownictwie najnowszej generacji, dążącym do radykalnego ograniczenia zużycia energii cieplnej, sprawdza się także w budynkach podlegających termomodernizacji. Okna Veka Veka Balance MD, to niskie koszty ogrzewania, ciepło i korzystny mikroklimat we wnętrzach pomieszczeń. Okna Veka Balance MD, to idealne rozwiązanie dla budynków, w których dąży się do najwyższych standardów energooszczędności. Z powodzeniem można je stosować nawet w budownictwie pasywnym, gdzie roczne zużycie energii nie powinno przekraczać 15 kWh/m2. Dzięki kształtownikom okiennym Veka Balance MD, okna mogą osiągać znakomity współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw ≤ 0,7 W/(m2*K). To wartość współczynnika lepsza od wymaganej nawet dla budynków pasywnych.

Okna Veka Balance MD osiągają tak doskonałe parametry w zakresie termoizolacyjności dzięki połączeniu sprawdzonych rozwiązań z nowatorskimi technologiami. O ich skuteczności energetycznej decydują:
 • Wielokomorowa geometria z innowacyjną konstrukcją 7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła.
 • Głębokość kształtowników głównych ≥ 82 mm.
 • Możliwość zastosowania pakietów szybowych o grubości od 24 do 52 mm.
 • Głęboki wrąb szklenia pozwalających na osadzenie szyb do głębokości 25 mm.
 • Specjalny system uszczelniania z uszczelką środkową.
 • Grubość ścianek profili wynosząca co najmniej 2,8 mm, co odpowiada klasie A według normy PN-EN 12608:2004.


Veka Balance MD, to jeden z najcieplejszych systemów okiennych dostępnych na rynku, gwarantujący komfort termiczny i znaczną redukcję kosztów ogrzewania. Okna Veka Balance MD bazują na sprawdzonych i docenianych przez użytkowników wzmocnieniach stalowych VEKA, zapewniających doskonałą statykę, bezpieczeństwo antywłamaniowe oraz niezawodne zachowanie funkcji użytkowych przez lata. Odpowiednia geometria profili czyni je wysoce odpornymi na działanie wszelkich niekorzystnych czynników, zarówno mechanicznych, jak i atmosferycznych. Układ trzech uszczelek skutecznie chroni przed hałasem, zimnem, wilgocią i przeciągami, a specjalne okucia, oszklenie i uchwyty stanowią niezawodne zabezpieczenie przed włamywaczami. Okna Veka Balance MD są rozwiązaniem gwarantującym codzienny komfort użytkowania.

Okna Veka Balance MD w satysfakcjonujący sposób wychodzą naprzeciw wyzwaniu, jakim jest połączenie wysokiej szczelności z zapewnieniem dobrej jakości powietrza w pomieszczeniach. Zapobiegają kumulowaniu się wilgoci i zapewniają ciepłe wnętrza o stabilnej temperaturze. Konstrukcja okien praktycznie uniemożliwia skraplanie się na szybach pary wodnej, przez co zapobiega rozwojowi grzybów pleśniowych. Veka Balance MD, to gwarancja domu nie tylko ciepłego, ale też zdrowego i przyjaznego mieszkańcom.

Okna Veka Balance MD łączą użytkową funkcjonalność z wysoką estetyką, doskonale wpisując się w różne koncepcje architektoniczne. Kilkadziesiąt różnych wariantów kolorystycznych oraz możliwość wyboru faktury naturalnego drewna bądź aluminium dają dużą swobodę projektową. Energooszczędność nie jest przypisana do jednej stylistyki budowlanej, dlatego okna Veka Balance MD zostały tak zaprojektowane, żeby harmonijnie dopasować się do każdej elewacji. Klasyczne wzornictwo, wyważone proporcje i uniwersalny szyk będą dobrze prezentować się we wszystkich typach budynków.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!
  Wysokość skrzydła

  Wysokość ramy

  Głębokość zabudowy

  Obicie


  84mm

  73mm

  82mm

  Roto NT


  Liczba komór

  Ug - współczynnik przenikania ciepła szyby

  Uw - współczynnik przenikania ciepła okna

  Gwarancja


  7

  0,5[W/m2K]

  0,84[W/m2K]

  5 lat