Veka Danline to jedne z nielicznych na naszym rynku okien otwieranych na zewnątrz. Jest to rozwiązanie funkcjonalne i wygodne, pozwalające na uzyskanie bardzo dobrej szczelności całego systemu.Veka Danline to jedne z nielicznych na naszym rynku okien otwieranych na zewnątrz. Jest to rozwiązanie funkcjonalne i wygodne, pozwalające na uzyskanie bardzo dobrej szczelności całego systemu.

Okna otwierane na zewnątrz są bardzo popularne w krajach skandynawskich i Wielkiej Brytanii. Doskonale sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach i domach, ponieważ po otwarciu zostawiają wolną przestrzeń wewnątrz pomieszczeń. Wszędzie tam, gdzie ważny jest każdy metr kwadratowy, będą doskonałym rozwiązaniem. Pozwalają bez ograniczeń zastawiać parapet, np. donicami oraz montować dowolne typy żaluzji i zasłon. Niektórzy decydują się na ich montaż ze względów estetycznych, chcąc uzyskać charakterystyczny skandynawski styl i przytulność. Okna dostępne są w całej palecie kolorów VEKA.

Odznaczające się niestandardowym typem otwierania, okna takie muszą być wyposażone w specjalne mechanizmy, które zagwarantują im konieczną wytrzymałość i niezawodność. Danline 70 bazują na ramie okiennej grubości 116 mm, w której, tak jak i w skrzydle, znajduje się pełna stal gwarantująca bezpieczeństwo i sztywność konstrukcji. Wyposażone są w pięciokomorowe profile, a grubość skrzydła wynosi 70 mm, co umożliwia montaż ciepłego pakietu szybowego 42 mm o współczynniku nawet Ug=0,6. Dzięki tym rozwiązaniom okna Danline 70 osiągają korzystny współczynnik przenikalności cieplnej. Najwyższą szczelność gwarantują podwójne uszczelki. Wyjątkowo niska czołowa wysokość okna 95 mm pozwala na stosowanie większych przeszkleń, a przez to zwiększenie ilości światła wpadającego do budynku.

System Danline 70 daje możliwość konstruowania okien wychylnych różnego typu:
 • top-hung lub side-hung – najczęściej spotykane wśród okien skandynawskich rozwiązanie, gdzie skrzydło może otwierać się na zewnątrz na całą szerokość otworu lub równolegle do ściany;
 • side-swing - okno rozwierne z przesuniętą osią obrotu;
 • top-swing - okno obrotowe.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!
  Wysokość skrzydła

  Wysokość ramy

  Głębokość zabudowy

  Obicie


  68mm

  43mm

  116mm

  Roto NT


  Liczba komór

  Ug - współczynnik przenikania ciepła szyby

  Uw - współczynnik przenikania ciepła okna

  Gwarancja


  6

  1,1[W/m2K]

  1,3[W/m2K]

  5 lat