Veka Point to nowatorski system profili okiennych, bazujący na najbardziej nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Wyróżnia go 90 mm głębokość zabudowy oraz bardzo niski współczynnik przenikania ciepła.

System profili okiennych Veka Point, to optymalna propozycja dla budownictwa energooszczędnego. Gwarantuje znaczną redukcję strat ciepła i obniżenie kosztów ogrzewania dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym i materiałowym, a w szczególności charakterystycznemu układowi i szerokości sześciu komór wewnętrznych kształtowników głównych. Zwiększenie głębokości kształtownika poprawiło współczynnik izolacyjności cieplnej okien o 0,4 W/(m2*K). Głębokość zabudowy pozwala na montaż wyspecjalizowanych pakietów trójszybowych, które dodatkowo stoją na straży ciepła w pomieszczeniach.

O energooszczędności okien Veka Point decyduje przede wszystkim nowatorska konstrukcja sześciokomorowych profili, w których każdy element został zaprojektowany z myślą o maksymalizacji oszczędności związanych z ograniczeniem strat energii cieplej. Efekt, to okna stanowiące niezawodną barierę przed napływem chłodnego powietrza z zewnątrz, a jednocześnie zatrzymujące ciepło wewnątrz pomieszczeń. Skuteczność termoizolacyjna profili Veka Point wynika między innymi z zastosowania odpowiednio grubych ścianek zewnętrznych i wewnętrznych komór, a także wypełnienia największej komory ramy okiennej specjalnym wkładem termicznym. Istotny jest także odpowiednio zaprojektowany układ komór, dodatkowo poprawiający parametry w zakresie izolacyjności. Opcjonalnie okna Veka Point z oszkleniem Ug=0,5 W/(m2*K) osiągają współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie Uw=0,8 W/(m2*K), co pozwala na ich zastosowanie nie tylko w budownictwie energooszczędnym, ale nawet pasywnym.

Okna Veka Point, to technologiczny krok naprzód względem tradycyjnych konstrukcji okiennych, nawet tych spełniających aktualne normy energooszczędności. Wśród zastosowanych rozwiązań szczególnie nowatorskie są:
 • głębokość zabudowy aż 90 mm, pozwalająca na montaż najnowszej generacji oszkleń o grubości od 24 do 50 mm w układzie dwu- lub trójszybowym,
 • grubość ścianek zewnętrznych profilu w „klasie A” według normy PN-EN 12608:2004
 • potrójny układ uszczelek z uszczelką środkową, a także specjalny sposób ich montażu, z możliwością łączenia ich poprzez zgrzewanie, pozwalający na doskonałą szczelność i izolacyjność,
 • możliwość zastosowania klina ocieplającego zintegrowanego z jedną z komór profilowych,
 • niewielka szerokość całkowita złożenia ramy ościeżnicy i skrzydła, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia oszklenia.


Okna Veka Point, to klasyczne wzornictwo, uniwersalna elegancja, szyk i prostota. Walory estetyczne sprawdzają się zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i w bardziej tradycyjnych obiektach. Bogata paleta 55 kolorów, pozwala harmonijnie dopasować je do każdej fasady i każdego stylu. Powierzchnia kształtowników z PVC może imitować zarówno drewno, jak i aluminium, w żaden sposób nie ograniczając swobody koncepcji architektonicznych.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!
  Wysokość skrzydła

  Wysokość ramy

  Głębokość zabudowy

  Obicie


  80mm

  84mm

  70mm

  Roto NT


  Liczba komór

  Ug - współczynnik przenikania ciepła szyby

  Uw - współczynnik przenikania ciepła okna

  Gwarancja


  5

  1,1[W/m2K]

  1,3[W/m2K]

  5 lat