System DP 150 służy do konstruowania ciepłych i niezawodnych drzwi przesuwnych. Pozwala na budowę bardzo dużych przeszkleń, zatem doskonale sprawdza się w nowoczesnych projektach budowlanych, w których szkło gra rolę główną. Nowej generacji profile aluminiowe są gwarancją bezpiecznych konstrukcji, gdzie piękno idzie w parze z wysoką ochroną cieplną i akustyczną.

System DP 150 pozwala na budowę drzwi przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej we wszystkich budynkach, w których projekty dużych przeszkleń wymagają zastosowania rozwiązań najwyższej klasy. Stosuje się je zarówno w obiektach budownictwa mieszkaniowego, jak i użyteczności publicznej.
Znajdują zastosowanie jako imponująca przegroda zewnętrzna w roli:
  • drzwi tarasowych - jako jedyna przegroda oddzielająca mieszkanie od otoczenia zewnętrznego,
  • drzwi do aluminiowo - szklanych ogrodów zimowych (ogrzewanych i nieogrzewanych) dobudowanych do budynku,
  • szklanej ściany ogrzewanego ogrodu zimowego lub zabudowanego tarasu, połączonego z przestrzenią mieszkalną,
Jako przegroda wewnętrzna z powodzeniem wykorzystywane są do:
  • konstruowania nienośnych ścian przesuwnych w budynkach mieszkalnych,
  • do aranżacji pomieszczeń i boksów biurowych,
  • do wykonywania zabudowy biurowej różnego typu (np. regały, szafy z drzwiami przesuwnymi).


System DP 150 został zaprojektowany specjalnie z myślą o konstruowaniu dużych przeszkleń. Pozwala na wykonywanie okien i drzwi o wysokości do 3000mm i ciężarze skrzydła do 400kg.
System DP 150 składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną o głębokości zabudowy 150 mm dla futryny oraz 66 mm dla skrzydła. Umożliwia konstruowanie okien i drzwi z różnego typu wypełnieniami (szkło pojedyncze, szkło zespolone, także w pakietach trzyszybowych o grubości od 8 do 50mm).
System pozwala na wznoszenie przestronnych konstrukcji szklanych, o wysokości skrzydła Hs= 3000mm i jego szerokości Bs=3000. Całkowita szerokość konstrukcji ograniczona jest jedynie długościami handlowymi profili oferowanymi przez YAWAL, więc w specjalnych sytuacjach projektowych, stosując rozwiązania uzupełniające, można jeszcze zwiększyć parametry przeszkleń.

System DP 150 umożliwia tworzenie konstrukcji przesuwnych w przeróżnych konfiguracjach i układach. Możliwość łączenia z innymi systemami YAWAL dodatkowo poszerza spektrum wariantów projektowych. Drzwi DP 150 nadają się także do instalowania w systemach fasadowych.
Dodatkowe atuty systemu to:
  • podniesienie walorów użytkowych konstrukcji (jak eliminacja efektu trzaskających skrzydeł drzwiowych itp.) dzięki zastosowaniu okuć podnoszono-przesuwnych,
  • wyeliminowanie progu dzięki zatopieniu dolnej części futryny w posadzce,
  • możliwość wykonania drzwi przesuwnych z naświetlami górnymi i bocznymi umieszczonymi pod kątem 90 i 135 stopni w stosunku do płaszczyzny drzwi,
  • skuteczna ochrona termoizolacyjna - współczynnik przenikalności cieplnej ramy Uf od 1,2 W/m2K.


W ramach systemu DP 150 dostępne są także profile służące do tworzenia konstrukcji wieloszynowych. Futryna trzyjezdniowa jeszcze poszerza możliwości konstrukcyjne całego systemu. Pozwala na projektowanie i montaż drzwi w konfiguracjach niedostępnych przy wariancie dwuszynowym. Profil futryny wieloszynowej składa się z dwóch niezależnych profili o tak zaprojektowanym kształcie, aby można było je połączyć stosując odpowiednią metodę.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!