Drzwi podnoszono-przesuwne DP 180 to najnowszej generacji rozwiązanie konstrukcyjne, pozwalające łączyć wysoką energooszczędność z nieograniczoną swobodą projektowania. System DP 180 doskonale sprawdza się w realizacjach, w których równą wagę przykłada się do niezwykłych efektów wizualnych, jak i do maksymalnej redukcji strat cieplnych. Znakomita termoizolacyjność na poziomie Uw= 0,8 W/m2K , połączona z możliwością unoszenia dużych obciążeń, czyni ten system wysoce efektywnym i odpowiadającym wyzwaniom nowoczesnego budownictwa.

Imponujące powierzchnie szklane to jeden z najbardziej pożądanych aspektów wizualnych współczesnej architektury. Tworzyć panoramiczne przeszklenia, nie tracąc przy tym wrażenia lekkości, mogą tylko takie systemy drzwi podnoszono-przesuwnych do zabudowy zewnętrznej jak DP 180. Wyspecjalizowane profile aluminiowe umożliwiające zastosowanie wypełnień o grubości do 62mm pozwalają na wykonanie konstrukcji o wielkich gabarytach, mogących udźwignąć skrzydła o ciężarze nawet 430kg i wysokości oraz szerokości do 3300mm. Jednocześnie zastosowane sposoby łączenia szklanych tafli sprawiają, że cała konstrukcja zachowuje wizualną lekkość i transparentność. Możliwość bezszprosowego połączenia szyb zapewnia doskonałą przejrzystość i jednolitość konstrukcji. System DP 180 umożliwia również wykonanie całoszklanego połączenia narożnika pod kątem 90 stopni, co pozwala uzyskać imponujący efekt ciągłości powierzchni szklanej. Dzięki zastosowaniu odpowiednich wzmocnień udaje się łączyć szkło w jedną całość nawet w tak kłopotliwych elementach konstrukcyjnych jak naroża. Istnieje także możliwość ukrycia progu w posadzce, czyli montażu drzwi pozbawionych barier architektonicznych oraz możliwość szklenia konstrukcji od strony zewnętrznej co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem przy montażu szyb wielko gabarytowych.

Pomimo zachowania optycznej lekkości całej konstrukcji, drzwi DP 180 zachowują doskonałą wytrzymałość mechaniczną oraz izolacyjność odpowiadającą najwyższym standardom. Przy współczynniku przepuszczalności cieplnej na poziomie Uw= 0,8 W/m2K , Uf = 1,1 W/m2K, są gwarancją nie tylko ciepłych pomieszczeń, ale też dużych oszczędności związanych z redukcją energii potrzebnej do ogrzewania. Inwestorzy przywiązują coraz większą wagę do kosztów eksploatacji, nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również w obiektach użyteczności publicznej. Wszechstronność drzwi DP 180 powala na ich montaż w budynkach różnego typu, nawet tych o standardzie pasywnym. Zastosowane specjalne uszczelki EPDM oraz TPE wraz z konstrukcją profili pozwalają na uzyskanie doskonałej szczelności całego systemu, nie tylko w zakresie strat ciepła, ale również wodoszczelności, przenikalności powietrza oraz obciążenia wiatrem. Istnieje także możliwość doboru okuć pozwalających na mikrowentylację.

System drzwi podnoszono-przesuwnych DP 180 został tak zaprojektowany, aby korzyści wynikające z doskonałej izolacji szły w parze z wysoką estetyką i komfortem codziennego użytkowania. DP 180 został wyposażony w szereg dodatkowych opcji, jak na przykład możliwość montażu mechanizmu, który pozwoli na automatyczne otwieranie oraz zamykanie drzwi. Inwestorzy mogą wybrać także wariant z ruchomym słupkiem narożnym, który pozwala na szerokie otwieranie drzwi i jeszcze większą wygodę na przykład przy wychodzeniu na taras.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!