PBI 50N to system jednokomorowych profili przeznaczony do wykonywania przegród niewymagających izolacji termicznej. Wykorzystuje się go przede wszystkim w konstrukcjach wewnętrznych, takich jak: drzwi – w tym drzwi wahadłowe, okna – w tym okna podawcze, nienośne ściany działowe, witryny oraz boksy.

Profile systemu PBI 50N o głębokości zabudowy 50 mm są jednymi z najmocniejszych w swojej kategorii dostępnymi na rynku. Pozwalają na montaż trwałych i niezawodnych konstrukcji drzwiowych oraz okiennych. Szeroka gama profili (w tym wzmocnionych słupków) pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. Na bazie systemu PBI 50N można konstruować także drzwi i ściany dymoszczelne. System PBI 50N może być stosowany jako przegrody zewnętrzne tylko w przypadkach, gdy nie jest wymagana izolacyjność cieplna oraz wodoszczelność a obliczenia statyczne uwzględniają wpływ obciążeń wiatrem.

Konstrukcje takie jak drzwi wahadłowe czy nienośne ściany działowe wymagają szczególnych rozwiązań technicznych, które można znaleźć właśnie w systemie PBI 50N. Wymiar futryn i skrzydeł drzwiowych 50 mm oraz skrzydeł okiennych 57 mm pozwala na konstruowanie komfortowych modułów. System pozwala na stosowanie różnego typu wypełnień przezroczystych i nieprzezroczystych o grubości do 45 mm: szyb pojedynczych, zespolonych lub kuloodpornych, wykonanych ze szkła przezroczystego, absorpcyjnego, ornamentowego lub refleksyjnego. Stosuje się także wypełnienia w postaci paneli aluminiowych, dowolnych ścianek meblowych, płyt gipsowych albo płyt poliwęglanowych.
System umożliwia wykonywanie konstrukcji o dużych wymiarach: 2400mmx1200mm lub 2300mmx1300mm w przypadku drzwi jednodzielnych oraz 2400mmx2210mm lub 2300mmx2600mm w przypadku drzwi dwudzielnych. W ramach systemu istnieje możliwość tworzenia konstrukcji w różnych konfiguracjach i układach. Możliwe jest także wykonanie ścian pod dowolnymi kątami, w tym pod kątem 90 i 135 stopni.

Możliwość łączenia z innymi systemami YAWAL dodatkowo poszerza spektrum możliwości konstrukcyjnych. Rozwiązania technologiczne stosowane w systemie PBI 50N zostały przeniesione z wprowadzonego wcześniej systemu PI 50N bazującego na izolowanych termicznie profilach. Wspólną cecha obu systemów są akcesoria i okucia. Unifikacja tych elementów pozwala uniknąć błędów na etapie prefabrykacji.
System wyróżnia się estetyką, na którą składa się między innymi wykończenie powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym i anodowanie w dowolnych kolorach wg oznaczeń RAL.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!