System TM 74 1.0 został zaprojektowany specjalnie z myślą o konstrukcjach wymagających wysokich parametrów termoizolacji. Pozwala realizować nowoczesne rozwiązania okienne w różnych konfiguracjach, nawet w nietypowych projektach architektonicznych i umożliwia instalowanie okien w systemach fasadowych.

System TM 74 służy do konstruowania okien oraz zabudów zewnętrznych w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. Pozwala na wykonywanie takich konstrukcji okiennych jak:
  • okna stałe,
  • okna rozwierno-uchylne,
  • okna rozwierne,
  • okna uchylne,
  • okna wieloskrzydłowe,
  • okna ze stałymi słupkami,
  • okna z ruchomym słupkiem,
  • okna z ukrytym skrzydłem,
  • okna uchylno-przesuwne.


TM 74 to system spełniający najwyższe standardy w zakresie izolacyjności termicznej. Składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną. Termoizolatory wykonano z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, a przestrzeń między nimi dodatkowo wypełniono pianką poliuretanową, co pozwala na solidną ochronę przed stratami ciepła. Dzięki tym rozwiązaniom osiągnięto bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła dla ramy na poziomie Uf = 1,0 W/m2K - PN-EN 10077. Z tak dobrymi parametrami w zakresie termoizolacyjności system z powodzeniem może być montowany w budynkach energooszczędnych i w każdej konstrukcji, gdzie kluczowa jest ochrona cieplna. To rozwiązanie ekonomiczne, pozwalające na optymalizację kosztów eksploatacji.

TM 74 jest jednym z tych systemów, które pozwalają odkryć pełnię możliwości szklanej zabudowy, otwierając się na różnorodność form. Umożliwia to specyfika elementów składowych tworzących TM 74. Dzięki wzmocnionym profilom możliwy jest montaż konstrukcji o dużych wymiarach w układzie od zewnątrz jak i od wewnątrz. Głębokość zabudowy dla futryny 74 mm oraz dla skrzydła 83,4 mm daje architektom dużą przestrzeń do realizacji różnych projektów. Możliwość gięcia profili to kolejna właściwość systemu, pozwalająca na plastyczność konstrukcji i ich dostosowanie nawet do niekonwencjonalnych wizji architektonicznych. Okna mogą być montowane w różnorodnych konfiguracjach, a możliwość łączenia z innymi systemami YAWAL jeszcze poszerza paletę wariantów konstrukcyjnych.

Okna TM 74 pozwalają na kreowanie niezwykłych efektów estetycznych, doskonale sprawdzając się w nowoczesnych budynkach, także tych o niestandardowych liniach, podkreślając ich elegancję i szyk. Elementy składowe zestawu mogą być montowane pod dowolnym kątem, a w systemie TM 74 1.0 można stosować różnego typu wypełnienia (szkło zespolone, także w pakietach trzyszybowych o grubości 13-57 mm). Dzięki zastosowaniu pełnej gamy nowoczesnych okuć oraz profili różnej szerokości w ramach systemu można uzyskiwać rozmaite efekty wizualne. Maksymalna szerokość skrzydeł rozwiernych i uchylno-rozwiernych wynosi 1600 mm, wysokość 2500mm, a maksymalny ciężar 130 kg. Dzięki dodatkowym profilom możliwy jest montaż okien kombinowanych o różnych funkcjach zestawionych w dowolne układy. Walory estetyczne konstrukcji podkreśla wysoka jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym, w kolorach drewnopodobnych i anodowanie.

Masz jakieś pytania, potrzebujesz wyceny? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!